rola właściciela w żywieniu – lek. wet. Jakub Kliszcz

Wszyscy chcemy aby nasi domowi ulubieńcy dobrze się czuli, byli pełni energii i wigoru. By nie chorowali i żyli jak najdłużej. Jako wieloletni właściciele królików oraz licznych gatunków gryzoni w pełni podzielamy te życzenia i w naszej pracy zawodowej staramy się je realizować na każdym kroku.

Nie jest tajemnicą, że odpowiednie żywienie, na wszystkich etapach rozwoju organizmu gwarantuje mu prawidłowe funkcjonowanie zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Bo jak głosi przysłowie – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.
W warunkach domowego chowu nasi podopieczni są w pełni uzależnieni od tego, co dostaną od swoich Właścicieli. Nie zdobywają pokarmu samodzielnie, wobec czego nie mogą instynktownie dobierać potrzebnych dla siebie składników. Naszą zatem rolą jest, aby oferowane zwierzęciu pożywienie zawierało wszystkie niezbędne wartości odżywcze oraz co ważne, w odpowiednich dla każdego gatunku proporcjach.

 

lek. wet. Jakub Kliszcz
http://jakubkliszcz.com/

 

Copyright@ 2015 Niezłe Ziółko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1984 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170) oraz zmianami z dnia 09 maja 2007 roku (Dz. U. nr 99 poz. 662) za naruszenie praw własności poprzez kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie treści niniejszej pracy bez zgody właściciela grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5 (art. 115.1)