O nas

Zdrowy pupil, czyli co nas wyróżnia

Na zdrowie i długość życia naszych domowych ulubieńców wpływają geny oraz środowisko, w którym zwierzaki przebywają.  Na niektóre czynniki opiekun nie ma wpływu, na inne tak. Jednym z tych ważniejszych czynników, na który mamy wpływ, jest dobór właściwej diety i tu ogromna odpowiedzialność spoczywa po stronie właściciela. Domowy zwierzak nie ma możliwości samodzielnego wyszukiwania i wybierania pokarmu. Zjada to, co mu zostanie podane przez człowieka.

 

Masz wpływ na długość i jakość życia swojego pupila – karm go mądrze!

 

Od jakiegoś czasu panuje zdrowa moda na zastępowanie karm komercyjnych większą ilością siana, suszonych ziół, warzyw i owoców. Ważne jest jednak, żeby te produkty były jak najwyższej jakości, dlatego nasza firma produkuje je na niewielką skalę i własnoręcznie.

 

Manufaktura Niezłe Ziółko dba o jakość produktów, dlatego przygotowujemy je ręcznie.

 

Nasze produkty nie są kupowane u przemysłowych producentów i przesypywane do mniejszych opakowań. Nie paczkujemy produktów maszynowo, co można poznać po nierównych zgrzewach (zgrzewarka ręczna) oraz różnych kształtach opakowań. Sami wytwarzamy suszone warzywa i owoce, dlatego nie znajdziesz u konkurencji takich produktów jak nasze. Produkty te przechodzą przez nasze ręce od świeżego surowca, poprzez mycie, ewentualne obieranie, ręczne krojenie i suszenie. Na każdym z tych etapów odrzucamy wszystkie niespełniające standardów plasterki. Przy produkcji nie używamy żadnych środków smakowo-konserwujących. Nie stosujemy również blanszowania (gotowania w słonej wodzie) warzyw i owoców przed suszeniem, dzięki czemu zachowują swój naturalny aromat i kolor.

 

Zioła z naszej oferty zbieramy sami lub posiadają one EKO certyfikaty, co gwarantuje, że są bez chemii.

 

Na rynku jest sporo firm oferujących ZDROWE, czy NATURALNE PRZYSMAKI. Naturalne nie znaczy ekologiczne! Tylko EKO certyfikaty uprawniają do używania w opisie produktu nazwy „ekologiczne”. Skoro taka nazwa nie została użyta na etykiecie, oznacza to, że produkt jest konwencjonalny, czyli został wyprodukowany z użyciem środków ochrony roślin. Tak, zioła to też normalne rośliny uprawne, które odchwaszcza się chemicznymi opryskami oraz „pryska się” je w celu likwidacji szkodników i chorób. Substancja chemiczna po podaniu na powierzchnię rośliny lub pobrana z gleby przez system korzeniowy wnika w głąb rośliny i tam zostaje. Pozostałości środków ochrony roślin szkodzą! Przy produkcji zupek i dań dla niemowląt i małych dzieci wybierane są tylko te płody rolne, które mają śladowe pozostałości środków ochrony roślin. Skoro mały człowiek nie powinien spożywać konwencjonalnych warzyw i owoców, to również nasi „bracia mniejsi” powinni być chronieni przed nadmiarem chemii w żywności. Mały organizm z powodu małej masy szybciej zaczyna odczuwać skutki środków chemicznych.

 

Skoro w diecie Twojego pupila oprócz siana mają królować zioła, zadbaj o to, żeby były ekologiczne, zdrowe.

 

Etykieta prawdę Ci powie :). Co najmniej 3 instytucje pilnują prawidłowego oznaczania produktów na etykietach, dlatego producent nie umieszcza nieprawdziwych informacji akurat na etykiecie. Skoro tam nie użył chronionych prawnie sformułowań (EKO, BIO, EKOLOGICZNE), to oznacza, że nie ma prawa ich stosować! I nie ważne, co pisze o swoich produktach na stronach WWW czy ulotkach. Pamiętaj, że tylko umieszczone na etykiecie słowa EKO, BIO, EKOLOGICZNE gwarantują, że zioła takie są ekologiczne i zostały przebadane na pozostałość środków ochrony roślin.