Stawiamy sobie za cel wyprodukować karmy jak najlepszej jakości, dlatego ręcznie je przygotowujemy, ręcznie sortujemy, ręcznie paczkujemy. Wszystko po to, żeby Twój mały przyjaciel był zadowolony! Dlatego nasza firma to manufaktura, a nie fabryka. U nas nie ma maszyn, tylko ludzkie ręce.

Zdrowie przede wszystkim, czyli co nas wyróżnia...

Na zdrowie i długość życia naszych domowych ulubieńców wpływają geny oraz środowisko, w którym zwierzaki przebywają. Na niektóre czynniki nie mamy wpływu, na inne tak. Jednym z tych ważniejszych czynników, na który mamy wpływ, jest dobór właściwej diety i tu ogromna odpowiedzialność spoczywa po stronie właściciela. Domowy zwierzak nie ma możliwości samodzielnego wyszukiwania i wybierania pokarmu. Zjada to, co mu zostanie podane przez człowieka.

MASZ WPŁYW NA DŁUGOŚĆ I JAKOŚĆ ŻYCIA SWOJEGO PUPILA - karm go mądrze!

Na rynku istnieje sporo firm oferujących ZDROWE, czy NATURALNE PRZYSMAKI. Jednak naturalne nie znaczy ekologiczne! Tylko EKO certyfikaty uprawniają do używania w opisie produktu nazwy „ekologiczne”. Skoro taka nazwa nie została użyta na etykiecie, oznacza to, że produkt jest konwencjonalny, czyli wyprodukowano go z użyciem środków ochrony roślin.

Zioła to też normalne rośliny uprawne, które odchwaszcza się chemicznymi opryskami oraz „pryska się” je w celu likwidacji szkodników i chorób

Substancja chemiczna po podaniu na powierzchnię rośliny lub pobrana z gleby przez system korzeniowy wnika w głąb rośliny i tam zostaje. Pozostałości środków ochrony roślin szkodzą! Przy produkcji dań dla niemowląt i małych dzieci wybierane są tylko te płody rolne, które mają śladowe ilości środków ochrony roślin. Skoro mały człowiek nie powinien spożywać konwencjonalnych warzyw i owoców, to również nasi „bracia mniejsi” powinni być chronieni przed nadmiarem chemii w żywności. Mały organizm z powodu małej masy ciała szybciej zaczyna odczuwać skutki środków chemicznych.

Skoro w diecie Twojego pupila oprócz siana mają królować zioła, zadbaj o to, żeby były ekologiczne

Etykieta prawdę Ci powie. Co najmniej 3 instytucje pilnują prawidłowego oznaczania produktów na etykietach, dlatego producent nie umieszcza nieprawdziwych informacji akurat na etykiecie. Skoro tam nie użył chronionych prawnie sformułowań (EKO, BIO, EKOLOGICZNE), to oznacza, że nie ma prawa ich stosować! I nie ważne, co pisze o swoich produktach na stronach WWW czy ulotkach. Nie wierz też w bajki, że nie wyrobił certyfikatu EKO, bo nie miał na to czasu. Albo, że pryskane zioła, owoce i warzywa są ładniejsze i dlatego tylko takie ma w swojej ofercie.


Pamiętaj, że tylko umieszczone na etykiecie słowa EKO, BIO, EKOLOGICZNE gwarantują, że zioła takie są ekologiczne i zostały przebadane na pozostałość środków ochrony roślin.

Close Menu